EY BAHÇELİ, EY ŞEFKAT ÇETİN, ALDINIZ MAZLUMUN AHINI, ÇIKAR AHESTE AHESTE..!.

12 Eylül 2012

MANSUR YAVAŞ MHP GENEL BAŞKANLIĞI'NA ADAY DEĞİL..!


KORAY AYDIN'IN YOLU AÇIK, EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR..


MANSUR YAVAŞ, MHP GENEL BAŞKANLIĞI'NA ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLADI..!
Daha önceki haberlerimizde gündeme getirdiğimiz ve MHP Genel Başkanlığı'na aday olacağını söylediğimiz Mansur Yavaş, "MHP Genel Başkanlığı'na aday olmayacağını, şu anki süreçte siyaseti düşünmediğini" ifade etti.

Uzun zamandır sessizliğini koruyan ve hakkında yazılıp çizilenler karşısında bir açıklama yapmayan  Mansur Yavaş, Haberpress'e suskunluğunu bozdu..
Haberpress'e açıklamalar yapan MHP MYK Üyesi  Mansur Yavaş,  bir sorumuz üzerine 4 Kasım'da yapılacak olan MHP Kurultay'ında Genel Başkanlığa aday olmayacağını açık ve net olarak ifade ederken, "Desteklediğiniz bir aday var mı..?" sorusuna ise cevap vermekten kaçındı..
Başka bir partiye geçmesinin asla sözkonusu bile olamayacağını ısrarla vurgulayan Mansur Yavaş, bir ülkücü olarak, siyaseti yine MHP çatısı  altında sürdüreceğini, ancak Devlet Bahçeli'nin yönetim tarzını beğenmediğini, dolaysıyla, MHP'de değişimin artık kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Bundan önceki yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, MHP'nin oylarını zirveye taşıyan Mansur Yavaş'ın  yine aynı kulvarda  devam etmek istediği yine konuşulanlar arasında yer alıyor.
Anlaşılan o ki, Mansur Yavaş önümüzdeki 2013 sonbaharında yapılacak olan Yerel Seçimler'de yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olursa hiç şaşırmayalım.

Zaten, şu an ki süreçte, Devlet Bahçeli'nin karşısında En Güçlü Aday" olarak yer alan MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın'ın,  4 Kaım MHP Kurultay'ından Genel Başkan çıkması halinde Mansur Yavaş'la birlikte çalışmak istediğini, gerekirse Yavaş'a "Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı" teklifini götüreceğini söylemişti.

Ne diyelim..? Siyaset bu..! Yarın, ne olacağını ancak Allah bilir.. Yarınki günlerde, kimin ne üzere ve ne hal üzere olacağını da...
Biz de, bu vesileyle Mansur Yavaş'a selamlarımızı gönderirken, dar kadrocu ve tasfiyeci Bahçeli'nin karşısında "DEĞİŞİM RÜZGARLARI" estiren Koray Aydın'a da başarılar diliyoruz..

Gördüğümüz kadarıyla Koray Bey büyük bir çıkış yakaladı.. Rüzgarı arkasına aldı..
Söylemleri yerinde.. 
Teşkilat ve organizasyon deneyimli Koray Aydın'ın bundan sonra atacağı adımlar ve yapacağı açıklamalar büyük önem taşıyor.. Yanında ve yöresinde  dolaşanlara dikkat etmeli, provakasyonlara gelmemeli..
Yanında ve yöresinde özellikle gençlerden oluşan bir ekiple dolaşmalı.. MHP eski milletvekillerinden  Nesrin Ünal'ın ve Nazif Okumuş'un  şahsiyet ve birikimlerine bir sözümüz yok elbette... Ancak, imaj faktörünün ne kadar önemli olduğunu Sayın Nazif Okumuş bizlerden çok daha iyi biliyor.. O halde..?
Her neresi olursa olsun Koray Bey'in konuşma ve açıklama yapacağı platformların arka planı oldukça önemli.. Arka planda kimlerin yada hangi motif yada sembollerin yer alacağı dikkatle seçilmeli..
Örneğin,  Sakarya'da halka hitap ederken arka plan oldukça boş ve dağınık bir görüntü vermişti.
O konuşma anı izlenirse ne demek istediğimiz rahatlıkla anlaşılır..

Biz Haberpress olarak, Bahçeli'nin artık miadını tamamladığını, dolaysıyla değişmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda Koray Aydın'ın da başarılı olmasını istiyoruz..
Kara kaşına yada kara gözüne hasta falan değiliz. Yeri ve zamanı gelince kendisini de eleştirmesini ve uyarmasını da biliriz.
Bu böyle biline.. Kimseye karşı bir diyet borcumuz yok.. 

Bizi, Koray Aydın Yalakalığı ile suçlayanlara, ancak bu şekilde cevap vermiş olalım şimdilik..
Haberpress'in yıllar yılı nasıl bir duruş sergilediğini bilenler biliyor zaten..

Daha dün, Meral Akşener ablalarını yada Ümit Özdağ'ı MHP Genel Başkanlık koltuğuna layık görenler  gibi yanar döner  değiliz.. Mümtazer Türköne gibi ne idüğü belirsiz adamları baştacı edenlerden de değiliz.. Bu mesajımızın adresi bellidir. Dostlarımızın bu mesajdan alınmamasını ümid ederiz.....

AKP'nin karşısında alternatif politikalar ve söylemlerle MHP'yi siyasetin merkezine taşıyarak, bir "Cazibe Merkezi" haline getireceklerini, partide kaybolan "RUH HEYECAN ve DİNAMİZM"i yeniden kazandıracaklarını ve MHP'yi yeniden inşa edeceklerini vurgulayan Koray Aydın, kendisine karşı yöneltilen eleştiriler arasında yer alan "Yeni MHP" iddialarını ise dikkate almadığını söylerken, 

"BİZ MHP'Yİ SAHİP OLDUĞU KÖKLERİ ÜZERİNDE  BÜYÜTÜP GELİŞTİRECEĞİZ.. KİTLELERLE KUCAKLAŞTIRACAĞIZ.. MHP'Yİ KENDİ TABANIMIZLA BARIŞTIRACAĞIZ. ÖZÜMÜZDE ZATEN VAR OLAN SAHİP OLDUĞUMUZ DEĞERLERİ VE DİNAMİKLERİ İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ.. MHP'Yİ DEVLET EKSENLİ BİR PARTİ OLMAKTAN ÇIKARIP, MİLLETLE BULUŞTURACAĞIZ.." mealinde açıklamaları halk arasında takdir topluyor.

Bu arada, tirajını günden güne artıran Ahmet Çelik yönetimindeki Yeniçağ Gazetesi'nin Koray Aydın'a olan desteğini de asla gözardı etmemek gerekir diye düşünüyoruz.. Bu birliktelik, Bahçeli ve kurmaylarını kara kara düşündürüyor.. 
Hülasa, rahatlıkla diyebiliriz ki, MHP'de Koray Aydın rüzgarı bir "DİP DALGASI" gibi sarsıla sarsıla geliyor..
Ülkücülerle kucaklaşarak..
MHP bugünlerde , Koray Aydın'ın Genel Başkanlığı'na hazırlanıyor gibi..
Dileriz, bu anlamlı ve güzel yürüyüş MHP'yi iktidara taşır.
Değişim rüzgarları, Balgat'ın o kalın, kaba ve ses geçirmez duvarlarını da sarmış vaziyette.. 
Balgat'ta sürekli  Koray Aydın konuşuluyor...

Allah yar ve yardımcısı olsun..

Doğru adımlar, doğru adamlar bizi hedeflerimize daha da yakınlaştıracak..  
Hazırladığınız yada hazırlayacağınız  "VİTRİN" çok önemli..
Asla unutmayın ki,
"Gömleğinizin ilk düğmesini yanlış ilklerseniz, diğer hepsini de yanlış iliklemiş olursunuz..!"
Bizden söylemesi...
Vesselam..!----------------------------------------------------------ERGENEKON'UN ARKASINDA FETHULLAH GÜLEN VAR !

ERGENEKON'UN ARKASINDA FETHULLAH  GÜLEN VAR  !
"Ergenekon diye bir örgüt yoktur, bu Ergenekon tertibinin arkasında Fethullah Gülen vardır !" diyen Gareth JENKİNS bu iddiasını yayınladığı bir raporla belgeledi. Raporu görmek için üstteki resmin üzerine tıklayınız !...

ARŞİV YAZILARIM