EY BAHÇELİ, EY ŞEFKAT ÇETİN, ALDINIZ MAZLUMUN AHINI, ÇIKAR AHESTE AHESTE..!.

25 Ekim 2011

KİM BU MÜJDAT ÖZTÜRK..?

BU MÜJDAT ÖZTÜRK BİR ERMENİ DÖNMESİ Mİ, YOKSA ÇUKURLARDAN DAHA ALÇAK BİR MEZAR MÜPTELASI MI..?
ALEV ALATLI HAYRANI..
Müjdat Öztürk gibi ülkücü geçinen(!) birisi Gazeteci- Yazar Alev Alatlı'nın şehzadesi nasıl oldu. Dönemin mason üstadlarından Ertuğrul Alatlı'nın kızı olan Alev Alatlı'yı öve öve bitiremeyen Müjdat Öztürk, bakın 17 Ekim 2011 tarihli yazısında onun için neler yazmış..

ALEV ALATLI İLE BİR PAZAR SABAHI

 Soğuk ve yağmurlu bir İstanbul sabahını bize aktardığı bilgilerle güneşli bir gün sıcaklığına çeviren edebiyatçı Alev Alatlı ile 2023 Lider Ülke Türkiye Platformunun kahvaltısındaydık. 

Pazar sabahını romanlarını adeta yutarak okuduğum bir yazar hanımefendi ile geçirdik.
Soğuk ve yağmurlu bir İstanbul sabahını bize aktardığı bilgilerle güneşli bir gün sıcaklığına çeviren edebiyatçı Alev Alatlı ile kahvaltı yaptık.
Romanlarında ağır bir kapitalizm ve Yeni Dünya Düzeni eleştirisi yapan Alev Alatlı sekretaryasını sitemizin yazarı İlker Öztürk’ün yürüttüğü “2023 Lider Ülke Türkiye Platformu’nun” düzenlediği kahvaltılı toplantının konuşmacısıydı....................
 
Bugüne kadar yazdığı bütün romanlarda Türkiye’yi ilgilendiren toplumsal temaları işleyen ve eskilerin tabiriyle münevver sıfatını fazlasıyla hak eden Alev Alatlı ile bir kahvaltı sofrasında hiç bitmesini istemediğimiz 3 saat geçirdik.
Türkiye ve dünyadaki gelişmeler hakkında düşündüklerini bizlerle paylaşan Alev Alatlı’nın  MHP ve Ülkücüler hakkındaki kanaatlerini öğrenme fırsatı yakaladık.
Sahip olduğu bilgiyi dinleyenlerin kafasına vurmadan paylaşan eski bir İstanbul hanımefendisi Alev Alatlı.
Kibirden uzak, son derece nazik ve sorulara karşı hoşgörülü.
Hatta bir sorgucu tavrına yakın ruh halinde sorulan soruları bile nezaketi ile göğüslemesi ile herkesin gönlünü kazanıyor.
Belki de asker babasının etkisiyle kendisini önce Türklük ile tanımlaması Türklüğe savaş açan aydınlar arasında kendisini farklı bir yere oturtuyor.
Günün sonunda kendisi hakkında söyleyebileceğim tek söz;
“Yüzde yüz yerli ve milli bir Türk aydını”......................................
 
Kabul etmek lazım ki Alev Alatlı ile doyumsuz bir üç saat geçirdik. Bugüne kadar işitmediğimiz farklı tespitlerin yanı sıra Alev Alatlı’nın Ülkücülere duyduğu yakınlık ve sevgi karşısında pek çoğumuz şaşkınlığını gizleyemedi.
Ben Alev Hanım’ın iki defa MHP’ye oy verdiğini, kızının nikâh şahidinin bir MHP milletvekili olduğunu bu toplantı vesilesiyle öğrendim.
MHP’yi saygın ve romantik bir hareketin devamı olarak nitelendiren ve milliyetçilik ile gönül arasında ilişki kuran Alev Alatlı’nın MHP’nin bu ülkenin hafızası ve vicdanı olduğunu söylemesi ve Ülkücülüğü bir ayrıcalık olarak görmesi tahmin ederim ki hiçbir katılımcının duymayı beklediği sözler değildi.
............................................. 
Ülkücülere karşı duyduğu yakınlığın bizde yarattığı etkiyi saklayamadığımızı söylemek zorundayım.
Bir o kadar da acımasız eleştirilere karşı gösterdiği sevecen ve hoşgörülü tavrı takdir ettik.
Bugüne kadar Ülkücüler hakkında nice övgü dolu sözler işitmemize rağmen Ülkücüler hakkında en renkli ve tarihi vurgu da yine  Alev Alatlı’dan geldi;
“Ülkücüler bizim şehzadelerimizdir. Her Ülkücü bir şehzadedir.”

http://www.2023istanbul.com/kose-yazisi/1695/alev-alatli-ile-bir-pazar-sabahi.html

*****

O konuşmasında Alev Alatlı "Milliyetçilik bir akıl işi değil gönül işidir"deyince oradaki herkes  kendisini alkışlamış. Alatlı’nın "Ülkücüler bizim şehzadelerimizdir" sözleri bütün katılımcıları heyecanlandırmış.

Bu yazı Habererk adlı internet sitesinde haber yapılınca, hemen akabinde okuyucu yorumları da gecikmedi..!! İşte, o yorumlardan bazıları... 

PUCCİ - YALNIZ ALATLI'NIN ŞEHZADELERİ OKUSUN DİYE...
Alev Alatlı’nın babası Kurmay Albay Ertuğrul Alatlı, 33. derece bir masondur, hem de yaşadığı dönemde masonların üstadıdır. Babasının mason olduğuna dair belge, İlhami Soysal’ın 1980 yılında yayınladığı “Dünyada ve Türkiye'de Masonlar ve Masonluk” adlı kaynak kitapta mevcuttur. Sayfa: 423 Ertuğrul Alatlı, 27 Mayıs İhtilali döneminde oluşturulan Milli Birlik Komitesi’nin 39’UNCU üyesi idi.. Darbeci idi. Aradan geçen 20 yıl sonra Ertuğrul Alatlı, 12 Eylül darbesi ile birlikte Kenan Evren tarafından Danışma Meclisi Üyeliğine getiriliyor. Annesi Fürüzan Alatlı’nın babası, Halil İbrahim Uygur ise, Selanik göçmeni olup Sabetay’dır. Selanik kadılarındandır. Alev Alatlı liseyi “The American School”(Amerikan Koleji) de bitirmiştir. ODTÜ’den sınıf arkadaşı olan Alper Orhon’la evlendikten sonra öğrenimlerine Amerika’da devam ettiler. Alev Alatlı Fulbright bursu ile, eşi ise orada Ford Foundatıon(Ford Vakfı) bursu ile doktorasını tamamladı. Uzun süre Cumhuriyet Gazetesi ile ortak “Bizim English” isimli bir dergi çıkardı. Adolf Hitler’in finansörü Henry Ford’un yani Ford Foundatıon’un KOÇ Holding’e ve Hayim Nahum’a nasıl destek olduğunu söylemiştik. Kıraç’larla bağlantısını açıklamıştık hatırlayacağınız… Cumhuriyet Gazetesinin ilk finansörü de aynı kaynaklardır. Farkında mısınız yollar nasıl da kesişiyor.. Cumhuriyet, Darbeler, Ergenekon, Darbeciler vs, vs…. Daha anlatalım mı…?

GUCCİ - .
Arkadaşlar üzerlerine daha fazla varmayın, bu Alatlı'nın şehzadeleriniz.. Bu arkadaşlar 2023 Platformu kurmuşlar ya.. Düşünce kuruluşu.. İyi güzel de, insan davet ettiği kimliği, kişiliği bir araştırır değil mi. Bakın, bu Alev Alatlı'nın kardeşi Işıl Alatlı'da Sabetay'dır. İsrail'in resmi dili İbranice'yi çok iyi bilirler bunlar. Bu bir tesadüf mü sanıyorsunuz..Yahudilerin en tanınmış edebiyat eserlerini tercüme eder bu Işıl Alatlı. Farkındaysanız, bu Alatlı ailesi ayrıcalıklıdır. Kökenleri masonluktan geldiği için..

ERGENEKON'UN ARKASINDA FETHULLAH GÜLEN VAR !

ERGENEKON'UN ARKASINDA FETHULLAH  GÜLEN VAR  !
"Ergenekon diye bir örgüt yoktur, bu Ergenekon tertibinin arkasında Fethullah Gülen vardır !" diyen Gareth JENKİNS bu iddiasını yayınladığı bir raporla belgeledi. Raporu görmek için üstteki resmin üzerine tıklayınız !...

ARŞİV YAZILARIM